Szelessav Net Mérés — Szelessav Net Mères 2013

bauhaus-bútorlap-árak

Ha a mért értékek hosszabb távon elmaradnak a garantált sebességtől, panaszunkat a szolgáltató még mindig elháríthatja arra hivatkozva, hogy a mi készülékünkben lehet a hiba vagy azzal magyarázva, hogy egy internetkimenetet egyszerre több eszközön is használhattunk. Erre jelent megoldást a hardveres mérés. Mérődobozt a oldalon rendelhetünk ingyenesen. A mérődobozt a felhasználó a mellékelt leírás alapján közvetlenül az internetszolgáltatás végpontjára telepítheti, ami heteken át különböző napszakokban végez méréseket és rögzíti is azok eredményét. Ha ezek a számok is alatta maradnak a megkívánt internetminőségnek, az már erős alapja a reklamációnak. Az NMHH hardverének rendszeres, visszakereshető mérési eredményeit a szolgáltatók is ismerik és elfogadják. Nagyobb sebesség, nagyobb eltérések Az NMHH a mérőrendszert a 2015-ös indulás óta folyamatosan fejleszti. Jelenleg hardverrel 1 gigabites, szoftverrel 2 gigabites internetszolgáltatás mérésére is alkalmas a Okostelefon böngészőjéből pedig akár már az 5G-hálózatok mérése is elvégezhető.

  1. Megújult a szelessav.net - HWSW
  2. Évente kétmillió internetsebesség-mérés a szelessav.net-en – Infovilág

Megújult a szelessav.net - HWSW

A hatóság a fogyasztóvédelmi célú weboldallal, a különféle szolgáltatóknál tapasztalt hiteles adatok közzétételével növeli az internet-előfizetési piac átláthatóságát, és mivel egy helyen, közvetlenül összehasonlíthatóak a versenytársak eredményei, ez a hatóság várakozásai szerint élénkítheti majd a hírközlési szolgáltatók közötti piaci versenyt is. Miben jobb az NMHH oldala a már meglévő, az internet gyorsaságát ellenőrző alkalmazásoknál? Az interneten bárki számára hozzáférhetők a különböző le- és feltöltési sebességet mérő alkalmazások, amelyek azonban a különböző módszerek alapján ugyanarra a szolgáltatásra eltérő adatokat regisztrálhatnak, és általában csak egy-egy konkrét szolgáltatás adatairól kaphatunk információt. Ezért az NMHH szükségesnek látta, hogy egy olyan oldalt hozzon létre az ügyfelek érdekében, amely a hazai szolgáltatók túlnyomó részének összehasonlítható adatait tartalmazza magyar nyelven, és egységes és hiteles mérési módszert használ a teljes hazai piac felmérésére, a kapcsolódó fogalmak közérthető magyarázatával.

Az objektív mérési adatok láttán a felhasználók tudatosabban választhatnak internetszolgáltatót, szolgáltatást, és könnyebben ellenőrizhetik az előfizetői szerződésben vállalt illetve kínált minőségi paraméterek teljesülését (például a ténylegesen elérhető vagy a garantált netsebességet). A hatóság a fogyasztóvédelmi célú weboldallal, a különféle szolgáltatóknál tapasztalt hiteles adatok közzétételével növeli az internet-előfizetési piac átláthatóságát, és mivel egy helyen, közvetlenül összehasonlíthatóak a versenytársak eredményei, ez a hatóság várakozásai szerint élénkítheti majd a hírközlési szolgáltatók közötti piaci versenyt is. Az interneten bárki számára hozzáférhetők a különböző le- és feltöltési sebességet mérő alkalmazások, amelyek azonban a különböző módszerek alapján ugyanarra a szolgáltatásra eltérő adatokat regisztrálhatnak, és általában csak egy-egy konkrét szolgáltatás adatairól kaphatunk információt. Ezért az NMHH szükségesnek látta, hogy egy olyan oldalt hozzon létre az ügyfelek érdekében, amely a hazai szolgáltatók túlnyomó részének összehasonlítható adatait tartalmazza magyar nyelven, és egységes és hiteles mérési módszert használ a teljes hazai piac felmérésére, a kapcsolódó fogalmak közérthető magyarázatával.

  • Szélessáv index mérése
  • Amatőr videó: Sex - Sex-69
  • Budapesti szállodai munkalehetőségek
  • Szegedi Szabadtéri Játékok - West Side Story
  • Egyszer egy királyfi kotta 2
  • Megújult az NMHH internetes sebességmérője | 24.hu
  • Szelessav net mères 2014
  • Szombathely petőfi sándor utca fi sandor utca 48
  • MOL Nyrt. Dunai Finomító Természetbarát Szakosztály honlapja

Ugyanakkor már regisztráció nélkül is, a böngészőben méréskor felugró ablakban a helymeghatározást engedélyezve olyan mérési jegyzőkönyvet kaphat a felhasználó, ami letölthető, elmenthető vagy megosztható e-mailben vagy akár a Facebookon is. Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!

A szoftveres méréshez célszerű regisztrálni a, ekkor ugyanis a rendszer rögzíti a mérési eredményeket és azok pontos helyét, idejét. Ha a mért értékek hosszabb távon elmaradnak a garantált sebességtől, az ezzel kapcsolatos panaszt a szolgáltató még mindig elháríthatja arra hivatkozva, hogy az előfizető oldalán lehet a hiba vagy arra hivatkozva, hogy a hálózatot több eszközzel párhuzamosan használva nem feltétlenül lehet elérni a kívánt sebességet. Erre jelent megoldást a hardveres mérés. Mérődobozt a oldalon lehet rendelni. Az ingyenesen igényelhető mérődobozt a felhasználó a mellékelt leírás alapján közvetlenül az internetszolgáltatás végpontjára telepítheti, ami heteken át különböző napszakokban végez méréseket és rögzíti is azok eredményét. Ha ezek a számok is alatta maradnak a megkívánt internetminőségnek, az már erős alapja a reklamációnak. Az NMHH hardverének rendszeres, visszakereshető mérési eredményeit a szolgáltatók is ismerik és elfogadják. Az NMHH a mérőrendszert a 2015-ös indulás óta folyamatosan fejleszti.

Elektronika 2015. augusztus 19., NMHH/SV A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által elindított weboldal nemzetközi trendek alapján kifejlesztett országos minőségmérési rendszer, melynek létrehozását fogyasztóvédelmi okok indokolták: támogatja az ügyfeleket a szolgáltatások tudatos kiválasztásában, valamint meglévő internet-előfizetésük ellenőrzésében. A oldalon bárki ingyen, regisztráció nélkül ellenőrizheti otthoni vagy mobilinternetét. Egy gyors regisztráció után naplózható mérések is indíthatók, és így az egyre több mérés során kirajzolódik az ország internetes térképe. A oldalon indította el augusztus 19-én országos netsebességmérő és publikációs weboldalát az NMHH, ahol az ügyfelek magyar nyelvű felületen független, szakmailag megbízható mérések alapján ellenőrizhetik internetszolgáltatásuk minőségét, a le- és feltöltési sebességet, késleltetést, valamint a hálózatsemlegességet, amely alapján minden internetes tartalomnak, szolgáltatásnak egységes, megkülönböztetés nélküli sávszélesség jár.

Évente kétmillió internetsebesség-mérés a szelessav.net-en – Infovilág

Ha a mért értékek hosszabb távon elmaradnak a garantált sebességtől, panaszunkat a szolgáltató még mindig elháríthatja arra hivatkozva, hogy a mi készülékünkben lehet a hiba vagy azzal magyarázva, hogy egy internetkimenetet egyszerre több eszközön is használhattunk. Erre jelent megoldást a hardveres mérés, melyhez ingyenesen rendelhető mérődoboz. A szerkezetet a felhasználó a mellékelt leírás alapján közvetlenül az internetszolgáltatás végpontjára telepítheti, ami heteken át különböző napszakokban végez méréseket és rögzíti is azok eredményét. Ha ezek a számok is alatta maradnak a megkívánt internetminőségnek, az már erős alapja a reklamációnak. Az NMHH hardverének rendszeres, visszakereshető mérési eredményeit a szolgáltatók is ismerik és elfogadják. Nagyobb sebesség, nagyobb eltérések Az NMHH a mérőrendszert a 2015-ös indulás óta folyamatosan fejleszti. Jelenleg hardverrel 1 gigabites, szoftverrel 2 gigabites internetszolgáltatás mérésére is alkalmas az oldal. Okostelefon böngészőjéből pedig akár már az 5G-hálózatok mérése is elvégezhető.

szelessav net mères 2013

Mindezek az eredmények több összesített, rendszeresen frissülő térképen követhetők nyomon. A szolgáltatók szerint bontott, mérőautós vizsgálatok (mobilnetes) eredményei, valamint a hardveres és szoftveres mérések is külön-külön térképen böngészhetők. A hatóság szerint mindez hasznos segítség lehet például egy költözés alkalmával, amikor a legjobb internetszolgáltatást keressük. A térképein megnézhetjük, hogy lakóhelyünkön melyik szolgáltató milyen sebességű internetet biztosít. Az NMHH közleményében azt írja: ezt azért is érdemes megtennünk, mert a hirdetésekben sokszor olyan optimális internetsebességet szerepeltetnek, ami a valóságban szinte sosem érhető el. Ez a szám nagyban eltérhet a szolgáltatás részletesebb leírásában feltüntetett garantált internetsebességtől, amit a szolgáltató ténylegesen vállal. Reklamáció előtt érdemes hardveres mérést kérni A le- és feltöltési sebességet meglévő szolgáltatásnál is érdemes tesztelni és összevetni a garantált értékekkel. A szoftveres méréshez célszerű regisztrálnunk a -en, ekkor ugyanis a rendszer rögzíti a mérési eredményeket és azok pontos helyét, idejét.

Erre jelent megoldást a hardveres mérés. Mérődoboz a oldalon rendelhető ingyenesen. A mérődobozt a felhasználó a mellékelt leírás alapján közvetlenül az internetszolgáltatás végpontjára telepítheti, ami heteken át különböző napszakokban végez méréseket és rögzíti is azok eredményét. Ha ezek a számok is alatta maradnak a megkívánt internetminőségnek, az már erős alapja a reklamációnak. Az NMHH hardverének rendszeres, visszakereshető mérési eredményeit a szolgáltatók is ismerik és elfogadják – jelezte a hatóság. Az 5G-mérés is tesztüzemben Az NMHH a mérőrendszert a 2015-ös indulás óta folyamatosan fejleszti. Jelenleg hardverrel 1 gigabites, szoftverrel 2 gigabites internetszolgáltatás mérésére is alkalmas a, okostelefon böngészőjéből pedig akár már az 5G-hálózatok mérése is elvégezhető. Magyarországon ugyanakkor az elérhető 5G egyelőre nagyrészt a 4G-technológiára támaszkodik, önálló (standalone) 5G-hálózatok nincsenek, így az 5G hatósági mérése még csak tesztüzemben folyik – emeli ki a szervezet.

Kulcsszó: szoftveres mérés Hogyan használjam a méréseim eredményét? Hogyan mér az NMHH rendszere? Mennyire pontosan mér a SZÉP mérőrendszer? Mi a Szélessá portál? Miért a BME SmartCom Lab által fejlesztett megoldást használjuk elsődleges szoftveres mérési módszerként? Szoftveres mérések Szoftveres sebességmérés